تبلیغات
سایت تفریح و سرگرمی - رضا عطاران، 15 سال بعد ...

تبلیغات

نظرسنجی

    شما دوست داشتید در کدام شهر زندگی میکردید؟


دسته بندی موضوعات

آرشیو مطالب

پیوند ها

آمار و اطلاعات

رضا عطاران، 15 سال بعد ...

نوشته: محمد مهدی خدایاری زاهد در: یکشنبه 3 شهریور 1392 | نظرات()
یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و آزمون‌های بازیگران بزرگ و شناخته‌شده، تغییر شخصیت تثبیت‌شده آنها در نقش‌آفرینی است. وقتی بازیگری در هیبت و نقش‌هایی مشابه پذیرفته شود و به دلیل استعداد و توانایی او، آن نقش‌ها اتفاقا با اقبال عمومی هم مواجه شود، تماشاگران عمدتا حاضر به پذیرش نقش تازه و متفاوتی از او نخواهند بود.
بقیه مطلب در ادامه مطلب...
از همین رو کمدین ها بیش از سایر بازیگران در محدودیت و معذوریت نقش آفرینی متفاوت قرار دارند و در بیشتر موارد حاضر به انجام این ریسک و خطرپذیری نمی شوند.

چرا که بازخورد نامناسب تماشاگران ثابت و همیشگی آنها شکست و عواقب سختی را برایشان به همراه خواهد داشت و تاثیرهای آن به این زودی ها محو نخواهد شد اما بازیگران بزرگ، با اعتماد به نفس و با تکیه براستعداد خود گاهی تن به بازی در نقش هایی بسیار متفاوت می دهند و نتایج درخشان آن را هم می بینند.

این تغییر مسیرناگهانی هم برای خود بازیگر جذاب است و هم موجبات غافلگیری و خوشایند تماشاگران را فراهم می کند.

جیم کری که بیشتر به عنوان کمدینی پُر ادا و اطوار شناخته می شود، در چرخشی هوشمندانه در فیلم عاشقانه «خورشید ابدی یک ذهن بی آلایش» بازی زیبایی ارائه می کند.

در ایران و از نمونه های برعکس آن می توان به چرخش فتحعلی اویسی اشاره کرد که در سال های دور او را فقط در نقش هایی عبوس و جدی دیده بودیم، ناگهان در نقش بامزه آقای کاووسی در سریال «بدون شرح» درخشید.

رضا عطاران که به عنوان یکی از قطب های کمدی ایران شناخته می شود و تبحر و استادی اش در این عرصه را چه در تلویزیون و چه در سینما نشان داده است، نخستین بار با فیلم مهجور و دیده نشده «صندلی خالی» نقش جدی را تجربه کرد که نتیجه کار هم رضایت بخش بود، اما بازی در نقش بهزاد، زندانی محکوم به اعدام فیلم «دهلیز» یک چرخش غافلگیرکننده در کارنامه بازیگری اوست.

بازی این کمدین توانا به قدری درست و متناسب با نقش و فضای تلخ فیلم است که کمتر کسی در زمان تماشای او یاد لحظات بامزه و خنده دار حضورش در مجموعه های «بزنگاه» و «ترش و شیرین» می افتد.

پس از قبولی عطاران در آزمون نقش جدی این بار او وارد چالش جدیدی شده و آن بازی در نقش مردی 15 سال بزرگ تر از خودش در فیلم «طبقه حساس» کمال تبریزی است که این روزها مراحل تولید را می گذراند.

انتشار اخبار و عکس های نخستین همکاری عطاران و تبریزی خیلی ها را کنجکاو تماشای این فیلم و نقش کرده است.

منبع: جام جمتبلیغات

راه های ارتباطی


برچسب ها

لینكدونی


Chat Box
http://www.mobiledaran.ir/probuy.php?wid=69672&id3=99494